Aga poleca: SIERPIEŃ

 Od dłuższego czasu noszę się z pomysłem cyklu wpisów o tym co ciekawego przeczytałam, zobaczyłam, słyszałam w ostatnim czasie. Wpisy typu - niech ktoś poleci dobrą książkę, dobry serial, dobry film - to standard na moim facebooku.  Wychodzę naprzeciw!

Czytałam: 

Tutaj zawsze mam najwięcej do powiedzenia. Zdecydowanie czytam więcej niż oglądam. Przeczytałam w sierpniu chyba tylko 3 książki, z czego jedną uważam za godną polecenia.

Halo człowiek - Konrad Kruczkowski

Mam tę satysfakcję, że poczynania autora śledzę od dawna. Konrad jest blogerem - autorem poruszającego bloga Halo Ziemia.Jego debiut literacki to zbiór wywiadów, a może raczej szczerych rozmów o wartościach. Konrad spotkał się z Anną Dymną, Ewą Błaszczyk, ojcem Leonem Knabit, Henryką Bohniarz, Tomaszem Raczkiem i Marcinem Mellerem.To jest opowieść o postrzeganiu świata. Rewelacyjnie poprowadzone dialogi, bez oczywistości, bez umoralniania, bez poczucia, że autor wie lepiej.Dawno nie czułam się tak wyciszona, po przeczytaniu książki. To naprawdę warte uwagi.

Wysokie Obcas, sierpień 2016: Julian Tuwim: Byliśmy straszni. Młodzi, dowcipni, okrutni, a do tego z forsą


Artykuł o miłości do języka, o miłości do kobiety i o miłości do ojczyzny. O Tuwimie jakiego nie znałam. Bardzo smutna historia życia, zawarta na 3 stronach a4. Dobrze mi się to czytało, przeczytałam dwa razy. Nie tylko dla tych, którzy interesują się literaturą polską. O mądrych ludziach warto się uczyć, a Wysokie Obcasy jednak warto czytać.

Oglądałam:

Moim umysłem i moją duszą zawladną serial. Jestem pod wielkim wrażeniem. Zapytajcie za miesiąc czy już mi przeszło i przestałam o nim gadać każdej napotkanej osobie :)

 The stranger things8 odcinków obejrzeliśmy w niecały tydzień. Rekordowo były to 3 odcinki jednego wieczora. Jeśli nie wystarczy Wam taka rekomendacja to powiem tak: ten serial to podróż w czasie do lat 80tych. Daje nam to co było najlepsze w Cudownych latach, Miasteczku Twin Peaks, Czy boisz się ciemności i książkach S.Kinga. Do tego muzyka, od której mam ciary i Winiona Ryder, od której też mam ciary.  

Słuchałam:

Zdecydowanie jest to miesiąc Korteza – cala płyta… razy tysiąc. Jak ktoś nie słuchał, niech posłucha. Wieczorem, przy winie.

 

comments

DrukujE-mail